В това изложение са изложени снимка на Евлия Челеби, неговите писания за дарюшифа и основата на комплекса в неговия Seyahatname, единиците на комплекса и картини на дарюшифа. Османската хирургия през XV век е представена чрез картини, взети от „Cerrahiyet-ül Haniye“ от д-р Sabuncuoğlu Şerafeddin от Amasya, известен османски хирург от XV век.
Тук са представени дарюшифите, установени в Анадола през анадолските селджукски и османски периоди. В кухненския отдел, който се намира от лявата страна на първия двор, е изложена тавата, представена от Гюлтен Маядаг, директор на Одринската техническа и професионална гимназия за момичета от Анатолин, медна кухненска посуда и подаръци на Kerim Ünver.
В Раздела за фармацевтична стая е представено развитието на фармацията и екстракти от metaria Medica от Dioscorides. Освен това могат да се видят растителни проби в буркани, които някога са били използвани като лекарство. Пощенски картички са изложени в „Изложбената зала“, която се смята, че е построена в допълнение към стаите до първия двор.
В инфекциозния отдел са представени учен, който се е занимавал с инфекциозни заболявания, които представляват огромна заплаха за човечеството през цялата история. Тук е представено развитието на медицинската наука през историята.
Медицинските инструменти в витрините принадлежат на хора, които са работили в Одрин като лекари и са били дарени на музеите от самите тях или техните приятели след смъртта им. Стаята на проф. Д-р А. Sühely Ünver, във втория двор, се използва като аптека, когато darüşşifa работи.
Днес д-р Sühely Ünver се запознава със своите картини, книги, фотографии, които разкриват усилията му в основаването на Faculy of Medicine и венеца, носещ емблемата на Медицинския факултет в Одрин, който той сам е проектирал. Първият двор е украсен с цветя, Mübeccel Korkmaz, пенсионирана учителка, даде езерцето с риби в собствената си градина и каменния камък, който сега се намира между тоалетните и първата стая до входа, като подарък на музея. Старият Одрин е имал специфична водна култура и езерата са били неразделни елементи от старите одрински къщи.
Това езерце, което Mübeccel Korkmaz представи на мусема, е един от последните примери, останали от старите одрински къщи. На закритата платформа в първия двор гостите могат да си купят книги, пощенски картички и брошури, свързани с Комплекса на султан Баязид II, както и бадемова паста, сапуни deva-i misk и mis, които са специални за Одринската култура. Когато музеите бяха отворени, стаята на д-р Рифат Осман бей се намираше срещу стаята на Sühely Ünver.
Представен е д-р Рифат Осман Бей, един от първите ни рентгенолози, влюбен в Одрин. Освен тях, във втория двор, промяната през 2003 г., стаята на директора се премества в друга стая в първия двор. Този раздел беше изложен в оригиналния си вид до 2000 г. Въпреки това на музикалната сцена се изнасяха концерти от Държавната консерватория на Университета Тракия и се провеждаха изложби. Към 2000 г. ревиализацията на тази глава се отнася в съответствие със собствения период и тя е организирана като Отдел по психиатрична история от Асоциацията за реадаптация на психични пациенти.